Air Jordan 1 Mid - Satın Al - Türkiye
Haberler

Air Jordan 1 Mid'in İnanılmaz Geçmişi

Jan 14, 2022

Bildiğiniz gibi Air Jordan 1 High, spor ayakkabı kültürünün bir simgesi olarak görülüyor. Özgün tasarımı ve zengin tarihi ile spor ayakkabı dünyasında en popüler çiftlerin başında yer alıyor. Bununla birlikte, bir haber yayıldı ve efsanevi Air Jordan High'ın hayranlarını memnun edecek gibi görünmüyor: Jordan 1 Mid. Olabildiğince bölücü, bugün en çok satan çiftlerden biri olmaya devam ediyor. Mid'in tarihine ve çılgın başarısına bir bakış.

 

 

 

AJ1 Mid fikri nasıl ortaya çıktı?
Air Jordan 1 Mid, 90'lar/2000'lerde çok popüler olduğu Japonya'da ortaya çıktı. Başarısının arttığını gören Nike, küçük bedenlerle Japon tüketicilere uyarlanmış bir koleksiyon çıkarmaya karar verdi ve Jordan 1 Mid "Japan Pack" serisi böyle doğdu. Bu ilk paketin başarısı sayesinde Nike, 2003 yılında Mid'i Air Jordan listesinde sağlamlaştıran "Patent Paketi"ni piyasaya sürdü. Yirmi yıl sonra Jordan 1 Mid, "Fearless: Maison Château-Rouge" ile yeniden ortaya çıktı. Orta evrene bir miktar tazelik getiren, ancak aynı zamanda birçok tartışmaya da konu olan bir model ve işbirliği. Geçmişte çok popüler olmasına rağmen, spor ayakkabı kültürü içinde giderek daha fazla sıkıntıya neden olan model için yeni bir arayış ve yenilik oldu. 

 

 

High ve Mid arasındaki farklar nelerdir?

Mid, özellikle High ile estetik farklılıklarıyla ilgili birçok tartışmaya konu olmaktadır. Her şeyden önce, fark edilen ilk şey boyutudur. Boyutu High'dan biraz daha alçaktır ve bir bağcık deliği eksiktir. Air Jordan 1 High'ın dilinde "Nike Air" logosu vardır. Jordan High'ın aksine Air Jordan 1 Mid'de "Jumpman" logosu bulunur. Ayrıca malzeme farklılığı da iki model arasındaki farkın temel unsurlarından biridir. Üst modelinden daha uygun olan AJ1 Mid, konforlu veya dayanıklı olmayan deriyle donatılmıştır. Son olarak, Air Jordan 1 Mid'i Air Jordan 1 High'dan gerçekten ayıran şey fiyatıdır. Çok daha uygun fiyatlı olduğu düşünüldüğünde, High'dan daha az premium hedeflemeye sahiptir ve daha geniş bir kitleye karşılık gelir.

 

 

 Air Jordan 1 Mid neden bu kadar ayrılıyor?


Air Jordan 1 High'dan daha uygun fiyatlı, daha erişilebilir ve daha büyük miktarlarda satılan Air Jordan 1 Mid, spor ayakkabı topluluğu tarafından her zaman olumlu geri dönüş alamaz. Tarihi olduğu kadar yapısıyla da, saflar genellikle modelin fikirlerinin orijinalliğine dair şüphelerini dile getiriyorlar. Bu sorgulama özellikle çiftin daha az kaliteli kalan derileri ve malzemeleri nedenindendir ama aynı zamanda High'dan da çok farklıdır. Bu arada, modelin 2006'da piyasaya sürülen ve orijinal "Black Toe" renk grubunu içeren Old Love/New Love paketi dışında hiçbir zaman OG rengine sahip olmadı.

 Bu haberimizinde burada sonuna geldik. Air Jordan 1 Mid'in hikayesine göz gezdirmiş olduk. Eğer sizde bir Air Jordan 1 Mid satın almak isterseniz Air Jordan 1 Mid sayfamıza göz gezdirmeyi unutmayın.